O nas

PPUH Daniel jest zakładem produkującym obuwie profilaktyczne dla dzieci w numeracji 18-26, 27-32 oraz 33-36. Wszystkie materiały zastosowane do produkcji posiadają atesty higieniczne a wieloletnie doświadczenie pracowników biorących udział w ich wytwarzaniu stanowi o ich wysokiej jakości.

DANIEL to pierwsze buty profilaktyczne dla dzieci, które z powodzeniem mogą służyć do noszenia w domu, przedszkolu, czy w pogodne dni nawet na zewnątrz. Przyjazna konstrukcja profilaktycznych bucików DANIEL daje dziecku komfort i przyjemność noszenia. Pozwalają stopie i stawom zdrowo się rozwijać. Wszystko w trosce o prawidłowy rozwój stopy Waszego Dziecka. Właściwe użytkowanie obuwia DANIEL pozwoli cieszyć się jego wygodą i komfortem, a odpowiednia konserwacja wydłuży jego żywotność.
Nasze obuwie wykonane jest ze skór naturalnych (tj. Nappa, Nubuk, Pull-up), jak również na naturalnej podszewce. Posiada wyprofilowaną wkładkę w części śródstopia. Zastosowanie usztywnionej i jednocześnie sprężystej zakładki wspomaga właściwe ułożenie pięty. Wykonanie obuwia na kopytach z szerokim i wysokim czubkiem, pozwala na zapewnienie odpowiedniej przestrzeni dla szeroko ustawionych palców dziecka. DANIEL można łatwo dopasować do stopy dziecka dzięki sznurowaniu lub zapięciu na rzepy. Połączenie welurowego wierzchu z podszewką z naturalnej skóry oraz perforacje w cholewce , pomagają na usuwanie nadmiernego potu z powierzchni stopy, co sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesu termoregulacji. Technologia wykonywania podeszw, polegająca na nacinaniu na jej linii stawów śródstopno-paliczkowych wymusza prawidłową linię zginania buta w czasie chodzenia, zwiększa jednocześnie elastyczność spodu. Zastosowany do produkcji obuwia mikro komórkowy styrogum sprawia, że obuwie ma bardzo lekką i elastyczną podeszwę. Podwyższona cholewka wzmocniona w pięcie sprężystą zakładką wspomaga właściwe ustawienie pięty. Obuwie DANIEL daje możliwość zastosowania wkładek ortopedycznych, aparatów ortopedycznych, szyny strzałkowej, szyny piszczelowej lub podwójnej ze sprężynami korygującymi, a nawet podwyższenie obcasa, w celu wyrównania długości kończyn.

ZASTOSOWANIE:

Obuwie profilaktyczne DANIEL zalecane jest do stosowania u dzieci, w celu zapobiegania powstania wad czynnościowych kończyn dolnych, w profilaktyce jak i we wspomagającym leczeniu i rehabilitacji zniekształceń wzrostowych i nabytych kończyn dolnych, takich jak:

 • Koślawość kolan,
 • Koślawość stóp,
 • Szpotawość stóp,
 • Stopy płasko-koślawe,
 • Stopa wiotka,
 • Płaskostopie podłużne,
 • Płaskostopie poprzeczne,
 • Paluch koślawy,
 • Szponiaste ustawienie palców,

Zalecane jest do noszenia przez dzieci w celu niedopuszczenia do powstania wymienionych powyżej wad stóp. Po zastosowaniu odpowiednich wkładek ortopedycznych, dobranych przez lekarza specjalistę obuwie może być zastosowane w leczeniu zachowawczym wyżej wymienionych wad.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Nie można stosować obuwia u dzieci mających uszkodzoną skórę, otwarte, niezabezpieczone rany, owrzodzenia lub inne choroby skóry. Otwartą ranę lub podrażnioną skórę należy zabezpieczyć opatrunkiem.
 • Nie należy stosować obuwia u osób uczulonych na skórę zwierzęcą, z której wykonane są buty.
 • W przypadku wystąpienia rozległych schorzeń skóry stopy, należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub pediatrą.
 • W przypadku stwierdzenia wad wrodzonych lub nabytych kończyn dolnych u dziecka należy zasięgnąć porady ortopedy lub pediatry.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

 • W normalnych warunkach użytkowania, zgodnie z zaleceniami i wskazówkami zawartymi w niniejszej instrukcji używania, nie powinny wystąpić żadne działania niepożądane.
 • W przypadku wystąpienia podczas użytkowania obuwia, jakichkolwiek działań niepożądanych, zalecana jest konsultacja specjalistyczna ortopedyczna, pediatryczna lub dermatologiczna.